З метою збереження  життя та здоров`я дітей, просимо Вас обмежити їх контактне спілкування  з іншими людьми.

Нагадуємо Вам, що під час карантину відповідальність за життя та здоров’я дітей покладена на батьків. Звертаємо Вашу увагу на те, що у вечірній час діти мають бути вдома під Вашим контролем!

Сам удома – мрія багатьох школярів, вони завжди знайдуть, чим зайнятися, окрім виконання  уроків і домашніх обов’язків. Тут і телевізор, і комп’ютер, і планшет тощо.

Найголовніше, коли дитина залишається вдома сама, вона повинна чітко усвідомити: є речі, яких робити не можна за жодних обставин.

Нікому не можна відчиняти дверей, навіть якщо це прийшла сусідка чи подруга мами.  Вхідні двері повинні відчиняти лише дорослі. Поясніть дитині, що у всіх близьких є ключі від квартири.

Не можна по телефону незнайомим людям розповідати, що вона (дитина) зараз сама вдома, а мама прийде тільки через годину. І взагалі не дозволяйте дитині вступати в тривалі бесіди зі сторонніми. Скажіть дитині, щоб незнайомим людям вона відповідала приблизно так: “Мама зараз дуже зайнята і не може поговорити з вами. Зателефонуйте через годину”. У цьому випадку ви, по-перше, не змушуєте дитину брехати, адже мама справді зайнята. А по-друге, стороннім невтямки, що дитина вдома сама.

Не можна нічого кидати з балкона та з вікна. До вікон взагалі краще не підходити і не визирати на вулицю. На вікна краще поставити спеціальні блокуючі засувки, що їх дитина не зможе самостійно відкрити.

Не можна гратися з електропобутовими приладами та газовою плитою.

Біля телефону повинен бути список потрібних номерів (ваш мобільний, татів, тітки, бабусі, і т.д.), щоб у разі екстреної необхідності дитина знала, куди їй телефонувати.  І обов’язково поясніть дитині, в яких випадках треба терміново дзвонити та кликати на допомогу.

Розплануйте разом із дитиною її день. Зазначте час, коли вона має пообідати, коли зробити домашні завдання, коли гратиме в комп’ютерні ігри, і що саме має обов’язково виконати по дому. Так ви зможете навчити дитину планувати свій час і любити порядок. Десятиліття досліджень доводять: якщо дитина виконує обов’язкові хатні справи – це позитивно впливає на навчання, психіку, а також у майбутньому це піде на користь їхній кар’єрі.

Нагадуємо, що дистанційне навчання – це НАВЧАННЯ, а не відпочинок дітей протягом дня, тому просимо ВАС, шановні батьки, контролювати процес навчання: своєчасне включення в онлайн-консультацію, скайп, тощо

Та головне, НЕ ЗАБУВАЙТЕ основні правила поведінки під час карантину у зв’язку з епідемією грипу:

1. Намагатись менше ходити в гості, не відвідувати громадських місць та уникати великого скупчення людей.
  2. Частіше перебувати на свіжому повітрі.
  3. Одягатись відповідно до погоди на вулиці та оберігати себе від переохолодження.
  4. Частіше провітрювати кімнату.
  5. Завжди мити руки з милом.
  6. Щоденно їсти свіжі овочі й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.
  7. Якщо буваєте у місцях великого скупчення людей, то не забувати одяти маску.

Деякі матеріали використано із сайту «Освітній портал».