Правила гігієни в Чорноморській гімназії №1

1. Основним заходом гігієни рук в умовах Чорноморської гімназії №1 є миття з рідким милом.
  2. Антисептик використовується в тому випадку, коли немає доступу до води та мила.
  3. Забороняється в якості заміни миття рук протирання рук вологими серветками з метою знезараження, яке є неефективне.
  4. Миття рук з милом необхідне у таких випадках:

▶ перед початком робочої зміни та після прогулянки;

▶ перед прийомом, приготуванням та роздачею їжі;

▶ після відвідування туалету;

▶ коли руки явно забруднені.

1. Тертя рук з милом повинно тривати не менше 30-40 секунд.
  2. Кожен рукомийник для миття рук обладнано рідким милом в дозаторі та одноразовими рушниками.
  3. Дозатор для мила працівники миють та дезінфікують перед кожним наповненням новою порцією, якщо місткість для мила багаторазова.
  4. Забороняється використання твердого мила.
  5. В гімназії обладнано місця для антисептику. Кількість антисептику на одну обробку – не менше 3мл.
  6. Для ефективної обробки рук використовують антисептичні засоби з загальним вмістом спирту не менше 60%.
  7. Обробка рук антисептиком проводиться методом втирання протягом 30 секунд.
  8. Перед нанесенням антисептику руки мають бути повністю сухі. Нанесення антисептику на вологі руки подразнює шкіру та знижує ефективність дії антисептичного засобу.
  9. Медичні рукавички використовуватимуться лише у медичному пункті та за показаннями. Використання медичних рукавичок іншим персоналом поза медичними закладами є неефективним та створює ризики розповсюдження збудників інфекційних захворювань.
  10. Всі класні кімнати до навчання, на перервах необхідно  провітрювати, у цей час, діти одягають маску та виходять на перерву до коридорів або на вулицю.
  11. При провітрюванні приміщень вчителі, які супроводжують клас, слідкують за  забезпеченням безпеки дітей.
  12. Відчиняти (зачиняти) вікна мають тільки дорослі – вчитель або працівник гімназії.
  13. Вчителі мають звертати увагу на оптимальну вологість та температуру повітря, якщо провітрювання необхідно додаткове, то вчитель під час уроку організовує його. У всіх кабінетах розміщені термометри, які дають можливість перевірити температуру повітря, де знаходяться діти. Оптимальна вологість повітря 40-60%.