21 лютого 2020ррку в Чорноморській гімназії №1 відбувся конкурс читців з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Цей день відзначають щороку 21 лютого, з 2000 року. Про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила у 1999 році в Парижі.

Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Наша гімназія, як і Україна – багатонаціональна. Сьогодні звучали слова любові до України англійською, молдавською, грузинською, російською, вірменською, болгарською та українською мовами. Журі у складі: Лідії Федорівни Антонової, директора гімназії, Антоніни Максимівни Молодецької, методиста ММК, Людмили Валентинівни Матвієнко, письменниці нашого міста, Ірини Богданівни Гринчак, керівника театральної студії та Лідії Танасіївни Верготі, вчителя української мови та літератури, відзначили кращих виконавців. Серед них: Євген Савченко, учень 6(10)-Б класу, Процко Владислава, учениця 2(6)-Б класу та Савченко Аріна, учениця 4(8)-Б класу. Усі присутні милувалися виконанням пісень у виконанні Ком`якової Ганни, учениці 3(7) класу; Якубені Ксенії, учениці 6(10) класу; Албул Олександри, учениці 6(10) класу та Котляренко Марії, учениці 5(9) класу. Дякуємо учасникам конкурсу, класним керівникам та організаторам, які підготували та провели свято!